На вътрешната страна на краката на коня се образуват кестени ( виж А).
В някой държави се наричат „нощни очи“, защото според древните легенди конете можели да виждат в тъмното чрез тях.
Кестените са определят като рудиментарните „пръсти” ( закърнели ) при ранения предшественик на съвременния кон ( Eohippus ), живял преди около 50 милиона години.
Кестените са рогоподобни образувания
Решили сте да направите важна стъпка в развитието си на ездач – закупуването на първи личен кон.
Най – важното качество на вашият първи кон - спокойно поведение.
Ние работим със всякакъв тип клиенти: деца, възрастни, спортисти и хора не обичащи друг вид физическо натоварване освен конната езда.
Често клиентите нямат достачно добра физическа форма, като това ни пречи за провеждането на обучението по езда с максимална ефективност.
Най честите проблеми са : при качването на коня и умора на краката при по иннтезивно обучение за овладяване на алюрите.
Както повечето се досещате проблемът е в мускулите на краката и по-точно четириглавия бедрен мускул, двуглавия бедрен мускул, големия седелащен мускул и мускулите отговарящи за събирането на краката ( аддуктори ).
Моето лично мнение, че проблема се оправя с по-честа езда поради специфичното натоварване и никои упражнения няма да имат абсолютно аналогично действие.
НО
Най- правилния избор е, да вземете точен размер от устата на вашия кон. За целта може да използвате сезал или въже. Поставяте го в мястото където стои трензелата и с пръсти отбелязвате подходящия размер. После измерете разстоянието. Ако обаче това е невъзможно да се направи, използвайте предоставента таблица.